Video ile ilgili problem yaşıyorsanız lütfen önerileri takip edin : https://unutulmazfilmler.pw/hatalar
6044 Görüntülenme
The Sound of Music – Neşeli Günler

The Sound of Music – Neşeli Günler

  • IMDb Puanı 8.0
  • Yapım Yılı 1965
  • Ülke
  • Yapım Şirketi 20th Century-Fox
  • Film Süresi 172 dakika
8.8
Oy ortalaması: 8.8/10 - 15 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10
Yönetmen
Senaryo George Hurdalek, Howard Lindsay, Russel Crouse, Ernest Lehman
Ödüller 5 Oscar Kazandı. Diğer 12 ödül & 13 adaylık.
Avusturya'da bir manastırda yaşayan Maria, hevesli olsa da rahibe olmak için gerekli vasıflara sahip değildir. Dağlara çıkıp şarkı söylemekten hoşlanan Maria, sık sık derslerini kaçırmakta ve manastırdaki işlerini aksatmaktadır.

Baş Rahibe Peggy, sorumluluk alması için Maria'yı bakıcı olarak karısını yeni kaybetmiş, 7 çocuklu Kaptan Von Trapp'ın yanına gönderir. Soğuk ve mesafeli bir adam olan Kaptan Trapp'ın çocuklarının haylazlığı yüzünden bütün bakıcılar bir süre sonra işi bırakmaktadırlar. Maria ise iyimserliği ve sevecenliğiyle hem kaptanın güvenini hem de çocukların sevgisini kazanacaktır.

En iyi yönetmen ve film dahil 5 dalda Oscar ödülü kazanan Maria von Trapp’in otobiyografik romanından uyarlanmış müzikalin beyazperdeye versiyonu ?Neşeli Günler?, Julie Andrews ve Christopher Plummer'ın performanslarıyla ve seslendirdikleri şarkılarla öne çıkan, tüm zamanların en iyi müzikalleri arasında gösterilen klasikleşmiş bir yapıt. The Sound of Music - Neşeli Günler 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle...

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

20 yorum