2928 Görüntülenme
No Direction Home: Bob Dylan – Eve Dönüş Yok

No Direction Home: Bob Dylan – Eve Dönüş Yok

5.1
Oy ortalaması: 5.1/10 - 7 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10
Scorsese'nin gözünden bir efsane: Bob Dylan. amerikalı efsane yönetmen martin Scorsese'nin elinden çıkan belgesel 'no direction Home: Bob Dylan/ eve dönüş yok' müziğin yaşayan efsanesi Bob Dylan'ı konu alıyor ve sanatçının kariyerinin ilk dönemine eğiliyor.

Minnesota'da başlayıp, New York'un Greenwich village kulüplerinde devam eden new port folk festivalinde devam eden, 1966 yılında ingiltere turnesinde tepe noktasına ulaşan bir kariyerin, efsane sanatçı Bob Dylan'ın hikayesi anlatılıyor. Robert allen Zimmerman'dan Bob Dylan olmaya doğru giden yolda Bob Dylan'ın başına gelenler belgeselde sunuluyor.

Scorsese filmde daha önce gün yüzüne çıkmamış Dylan görüntülerini kullanmış. basın toplantıları, konserler ve nadir bulunan stüdyo kayıtlarının kamera arkası görüntülerine yer vermiş. Bob Dylan'ın yakın arkadaşlarının ve kendisiyle yapılan uzun röportajlarında yer aldığı belgesel, ünlü müzisyenin hayranlarının yanı sıra sadece dinleyici kategorisinde olsa da müzikle az çok ilişkisi bulunan bütün seyirciler için birebir.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

4 yorum