Video ile ilgili problem yaşıyorsanız lütfen önerileri takip edin : https://unutulmazfilmler.pw/hatalar
11812 Görüntülenme
Fantastic Planet – Vahşi Gezegen

Fantastic Planet – Vahşi Gezegen

  • IMDb Puanı 7.8
  • Yapım Yılı 1973
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi New World Pictures
  • Film Süresi 72 dakika
8.4
Oy ortalaması: 8.4/10 - 18 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10
Yönetmen
Senaryo Stefan Wul, Roland Topor, René Laloux
Ödüller 1 ödül & 2 Adaylık.
Fransız animasyoncu René Laloux imzalı başyapıt, iki farklı tür arasındaki ezeli mücadeleyi anlatıyor. Dev yaratıklar ve küçük 'insansılar' arasındaki mücadele, içerdiği etkileyici fantastik unsurlara rağmen son derece tanıdık geliyor. Laloux ve senarist arkadaşları, 70'lerin politik iklimini çok iyi yansıtan bu filmde, sınıf mücadelesine dair düşüncelerini paylaşıyorlar aslında.

70'lerin en başarılı animasyon filmlerinden biri olduğunu özellikle belirtmek gerek. Saykodelik teknikleri, bilinçaltına işleyen müzikleri ve müthiş detaylar ve göndermeler içeren senaryosuyla ölümsüz bir klasik.

Fransız yönetmen René Laloux tarafından çevrilen ve Stefan Vul'un Oms adlı alegorik eserinden adapte edilen bu animasyon filminde uzak bir gezegende devlerin yönettiği ve insanların varolma ve eşitlik savaşı verdiği bir dünya betimleniyor. Çekoslavakya'da yapımına başlanan film, siyasi baskılar sonucu Fransa'da Laloux tarafından bitirilmiş ve 1973'de Cannes Film festivali büyük ödülünü kazanmıştır. Fantastic Planet - La planète sauvage - Vahşi Gezegen 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

17 yorum