Video ile ilgili problem yaşıyorsanız lütfen önerileri takip edin : https://unutulmazfilmler.pw/hatalar
8518 Görüntülenme
Broken Flowers – Kırık Çiçekler

Broken Flowers – Kırık Çiçekler

  • IMDb Puanı 7.2
  • Yapım Yılı 2005
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Focus Features
  • Film Süresi 106 dakika
7.0
Oy ortalaması: 7.0/10 - 34 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10
Kategori
Yönetmen
Senaryo Jim Jarmusch, Bill Raden, Sara Driver
Ödüller 5 ödül & 12 Adaylık.
2005 Cannes Büyük Ödül sahibi bu film, Jim Jarmush’un 21yy varoluş sorularına komik ve minimalist bir göndermesi. Film Bill Murray’in canlandırdığı Don Johnston karakterinin bitik hayatının gizemli bir mektup ile tekrar ivme kazanması üzerine kurulmuş. Don senelerce adeta bir Don Juan gibi yaşamış ve Don Juan’vari bir şekilde kadınların kalbini çalmış, ama onlara bağlanamamıştır. Artık hayatı için bir anlam bulamayan Don, yaşayan bir sebze gibidir adeta.

Son kız arkadaşının onu terk ettiği gün, ismini açıklamayan eski bir kız arkadaşından, aslında bir oğlu olduğuna dair bir mektup alır. Sempatik, esrar çözmeye meraklı, iyi aile babası komşusu, bu mektubu yazanı bulması için onu teşvik eder ve hatta onun için tüm bu geziyi organize eder. Böylece Don’un geçmişindeki bu kadınları teker teker ziyaret ettiği bir yolculuk başlar. Her yol macerasının sonunda olduğu gibi, Don’da yolun sonunda anlayacaktır herşeyi.

Jim Jarmush filmi yazarken, başrol için sadece tek bir isim düşünmüş: Bill Murray. Film adeta Jarmush ve Murray ortaklığı gibi. Ayrıca, Hollywood’un 50’lerindeki en ünlü ve seksi kadın yıldızları bu filmde izlemesi keyifli karakter oyuncularına dönüşüyorlar. Broken Flowers - Kırık Çiçekler 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle..

Resimler 3

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

26 yorum