Video ile ilgili problem yaşıyorsanız lütfen önerileri takip edin : https://unutulmazfilmler.pw/hatalar
6081 Görüntülenme
Blade – Bıçağın İki Yüzü

Blade – Bıçağın İki Yüzü

  • IMDb Puanı 7.1
  • Yapım Yılı 1998
  • Ülke
  • Yapım Şirketi New Line Cinema
  • Film Süresi 120 dakika
7.8
Oy ortalaması: 7.8/10 - 5 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10
Senaryo David S. Goyer
Ödüller 4 ödül & 8 Adaylık.
Vampir Filmleri kronolojisinde hem "çukulata renkli" hem de "baş kahraman" olarak böylesine ayrıksı bir karakterin sinemada tutuluyor olması hoş bir ayrıntı olarak göze çarpıyor. Blade karakterini adeta "yaşayan" siyahi oyuncu Wesley Snipes'ın can verdiği bu alternatif kahraman, aslında bir çizgi roman karakterinin beyazperde'ye uyarlanmasıdır.

Filmde, vampirlere "kan kusturan" bir vampir olan Blade'in hünerlerini izleyeceğiz. Blade'in annesi, henüz Blade onun karnındayken vampirlerin acımasız saldırısı sonucunda katledilmiştir. İntikam ateşiyle yanıp tutuşan Blade, bilincini kazandığı günden itibaren kendisini vampirleri temizlemeye adamıştır. Henüz doğmamışken ucundan bulaştığı vampir saldırısı nedeniyle genlerinde onların özelliklerinden de bulunan Blade vampirler tarafından 'Gündüz Gezen' olarak isimlendirilmektedir. Blade'in kendileri için dev bir tehlike oluşturduğunu bilen vampirler de onu bir an önce avlamak istemektedirler.

Yönetmen koltuğunda Stephen Norrington'ın bulunduğu Blade 720P görüntü kalitesinde altyazılı izle meniz için sizlerle...

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

19 yorum